Wydarzenia

Micro:bit i język Python dla uczniów

Gdzie: Katowice
Kiedy: 21 sierpnia 2018

Miasto Katowice wspólnie ze Stowarzyszeniem Hackerspace Silesia zorganizowało pierwsze z cyklu warsztaty dla uczniów szkół średnich “Programowanie na płytkach Micro:bit”. dedykowane uczniom katowickich szkół w wieku 15-19 lat. Za nimi już jedne warsztaty, wciąż jednak można zapisywać się na kolejne, 21 sierpnia.
Nie zwlekaj, młody programisto, Twoja kariera stoi otworem! ;)

Zerknij tutaj i zapisz się!

Programowanie w Młynie Wiedzy

Gdzie: Toruń
Kiedy: W roku szkolnym 2018/2019

„Programowanie – prosta sprawa – z micro:bit, to zabawa!”. Laboratoria z programowania w na przełomie całego roku szkolnego? To brzmi jak niezłe wyzwanie! Mocno trzymam kciuki za Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Wydaje mi się, że z ich doświadczenia będziemy mogli czerpać dużo inspiracji w przyszłości:)

Powodzenia!

Informacje na temat laboratoriów z programowania dla najmodszych możecie znaleźć na: http://mlynwiedzy.org.pl/programowanie-mlynie-wiedzy/

Darmowe Warsztaty Programowania // Lato z Kids Code Fun 2018

Gdzie: Warszawa
Kiedy: Wiele terminów w lipcu i sierpniu 2018!

Kids Code Fun zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na darmowe letnie warsztaty programowania. W planie nauka programowania od zera: Scratch, oraz oczywiście,
programowanie z micro:bit!

Sprawdźcie stronę ich wydarzenia na Facebooku.

XV Konferencja Informatyka w Edukacji

Gdzie: Toruń
Kiedy: 26-28 czerwca 2018

W tym roku Informatyka w Edukacji zostaje otwarta dla wszystkich nauczycieli i wykładowców, którzy chcą w sposób świadomy wykorzystywać metody i techniki wypływające z informatyki do rozwiązywania problemów w nauczanych przez siebie przedmiotach: matematyczno-przyrodniczych, humanistycznych, artystycznych i w nauczaniu wczesnoszkolnym.
Uczestnicy Konferencji będą mieć możliwość wysłuchania wykładów i referatów, oraz wzięcia udziału w warsztatach, poświęconych m.in. myśleniu komputacyjnemu, czy metodyce nauki programowania. Micro:bit w tym roku zagości w panelu warsztatowym z zakresu robotyki. To szansa, aby pokazać - tym, którzy jeszcze go nie znają - jego potencjał w nauce programowania.
Dlatego już nie możemy się doczekać rezultatów Konferencji - rozgrywa się tu prawdziwa gra o przyszłość nowych technologii w nauczaniu!

Wszystkie informacje dotyczące Konferencji znajdziecie tutaj: IwE

Robomania - semestralne warsztaty dla dzieci i młodzieży

Kiedy: wrzesień 2018 - luty 2019
Gdzie: Mysłowice, Jaworzno, Chełm Śląski, Katowice- Ochojec

Entuzjaści z Robomanii oferują kursy programowania dla dzieci na aż trzech poziomach zaawansowania. Nie ma się co dziwić, że Micro:bit zdążył się już u nich zadomowić i na stałe zagościł w warsztatowej ofercie. Dzieciaki wymyślają i tworzą fascynujące projekty z wykorzystaniem tej małej płytki.

Ofert i zasad zapisów na kursy szukajcie na stronie Robomanii: https://www.robomania.pl/szczegoly/

Kids Code Fun - Półkolonie z programowaniem

Kiedy: 16 lipca - 10 sierpnia 2018
Gdzie: Warszawa

Takim inicjatywom jak Kids Code Fun mówimy zdecydowane “Tak”! Szerząc wiedzę programistyczną, projektową i z zakresu cyberbezpieczeństwa, Kids Code Fun podczas swoich warsztatów i kursów wykorzystuje płytki micro:bit. Obecnie trwają zapisy na letnie półkolonie dla dzieci i młodzieży, podczas których uczestnicy zaprzyjaźnią się z programowaniem i elektroniką.

Informacje o kosztach i terminach na stronie Kids Code Fun: http://kidscodefun.com/zajecia/polkolonia/

Microbit:Polska - warsztaty programowania

Gdzie: W calej Polsce!

Ekipa Microbit:Polska to grupa prawdziwych pasjonatów nauki programowania. Ze swoją misją uderzają do szkół w całej Polsce, udowadniając, że każdy może kodować!  

Informacje o warszatatach znajdziecie na stronie Microbit:Polska: https://microbitpolska.org/pl/warsztaty/

Akademia Programowania Bajtek - kursy programistyczne dla dzieci

Gdzie: Tarnowskie Góry

Innowatorzy z Tarnowskich Gór wychodzą naprzeciw wyzwaniom, jakie stawia przed młodym pokoleniem dynamicznie cyfryzujący się świat. Używając mikrobita, podsycają prawdziwą zajawkę na programowanie i tworzenie własnych rozwiązań.

Informacje o kursach znajdziecie na stronie Akademii: http://akademiabajtek.pl/oferta.html

PROGRAMOWO - WAKACJE 2018 w ROBOTOWIE

Gdzie: Kraków
Kiedy: wiele dostępnych terminów, od 25 czerwca do 24 sierpnia

"Bez dalekiej podróży gwarantujemy wakacje aktywizujące intelekt." - to kreatywne hasło, promujące tegoroczne warsztaty w Robotowie, wydaje się mówić samo za siebie. A dodatkowo wyjątkowo przypadło nam do gustu:)

W ciągu 36 godzin zajęć, uczestnicy tej intelektualnej półkolonii nauczą się programować i tworzyć aplikacje z urzyciem narzędzi takich jak Dot&Dash, Micro:Bit, Scratch oraz App Inventor. Zajęcia będą odbywać się na trzech poziomach zaawansowania, dostosowanych do umiejętności technologicznych podróżników.

Trzymamy kciuki za tę wakacyjną przygodę!

Informacje dotyczące półkolonii znajdziecie na stronie Robotowa: >klik klik<

Warsztaty z programowania dla drugoklasistów

Kiedy: 27 maja 2018
Gdzie: Łochowo k. Bydgoszczy

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łochowie już wie, jak skutecznie zająć dzieciaki na dobre kilka godzin. W maju 2018 jeden z rodziców fascynujący się programowaniem postanowił przeprowadzić cykl lekcji z wykorzystaniem micro:bita, podczas których drugoklasiści mogli zaprogramować nowoczesne kostki do gry czy grę w kamień/norzyce/papier. Dzieci mogły dokładnie przyjrzeć się micro:bitowej stacji meteorologicznej i samodzielnie sterować sympatycznym robotem.

Kolejny piękny dowód na to, że uczyć może każdy i każdego, wystarczy odrobina pasji i garść dobrych chęci. Brawo Karolcie i Karole (i ich rodzice)!

Zdjęcia z warsztatów dostępne tutaj: http://karolcieikarole.edu.pl/2018/05/27/spotkanie-z-tata-michala/

1 2 >
Ostatnia aktualizacja: 8-6-2018